SPECTACULAIRE SNEEUWSCHOENTOCHTEN IN LAKE LOUISE

Auteur: Travel Alberta

Main image

Vandaag is een dag om nieuwe wegen te bewandelen en nieuwe dingen te ontdekken. Na vijf minuten heeft onze groep de beschaving achter zich gelaten. Tegen een achtergrond van besneeuwde pieken banen we ons een weg door het stille bos. Bij elke stap die we met onze sneeuwschoenen zetten, stuift de zachte poedersneeuw omhoog. Het is net alsof we op wolken lopen.

Onze gidsen zijn deskundig en hebben net zo veel plezier als wij. Sommigen begeleiden al 20 jaar sneeuwschoenwandelaars op tochten door het gebied rond Lake Louise in Banff National Park. Hun enorme ervaring en passie voor de natuur brengt het verhaal van de Canadese Rockies echt tot leven.

Wilde dieren in de winter

Vorig jaar, tijdens de Historical Snowshoe and Fondue Tour in Sunshine Village, kwamen mijn echtgenoot en ik tot de ontdekking dat sneeuwschoenen de weg naar het paradijs zijn in de winter. Ze geven je de vrijheid om makkelijk op een sneeuwlaag van 1,5 meter te lopen. Terwijl we dieper de ongerepte wildernis in trekken, speuren we naar sporen van wilde dieren. Hoewel er in dit gebied in de winter ook elanden, rendieren, poemaʾs, dikhoornschapen, lynxen en wolven leven, maak je in de lente, zomer en herfst veel meer kans om de beroemde wilde dieren van Alberta te spotten, waaronder grizzlyberen en zwarte beren. Desondanks zien we op deze wandeling sporen van Amerikaanse hazen, boommarters en pootafdrukken van wat wel eens een wolf zou kunnen zijn. Het is een surrealistisch gevoel dat we zelfs in dit paradijselijk stille wonderland niet alleen zijn.

Een activiteit voor alle leeftijden

Wat ook cool is aan sneeuwschoenwandelingen is dat er geen leeftijdsgrens is, want zoals het oude spreekwoord luidt: als je kunt lopen, kun je ook sneeuwschoenwandelen. Onze groep onverschrokken avonturiers levert het bewijs. Een van de stelletjes heeft zijn acht jaar oude tweeling meegenomen; de jongens houden ons tempo prima bij. Maar het meest onder de indruk ben ik van een Duits echtpaar dat zijn vijftigste huwelijksdag viert in Alberta. Stephan van 75 en Katrin van 73 zijn met stip de meest enthousiaste en vrolijke deelnemers.

De stilte proeven

Halverwege ploffen we neer in de lichte, donzige sneeuw. In een gemoedelijke stilte genieten we van de warme chocolademelk die wordt uitgedeeld. Er dwarrelen ineens sneeuwvlokken omlaag en zelfs de jongere groepsleden raken betoverd door de schoonheid van deze plek. Hoewel ik het warm heb van de klim tegen de laatste heuvel op, krijg ik ineens kippenvel. Aan de gezichten van de anderen te zien, ben ik niet de enige. Wat een magisch, vredig landschap.

Op de terugtocht naar Lake Louise glimlacht een van de gidsen naar me en zegt: ʿDe krachtigste emotie die je hier voelt, is niet je eigen emotie, maar de emotie die je in iemand anders losmaakt.ʾ Ik had het zelf niet beter kunnen verwoorden.

Populaire activiteiten
  • Sneeuwschoenwandelen
Activiteitenaanbieders
Gerelateerde aanbiedingen

Alle aanbiedingen bekijkenMinder Weergeven