Deze website maakt gebruik van cookies om je een betere online ervaring te bieden. Door deze website te gebruiken of deze melding te sluiten, ga je akkoord met ons cookiebeleid.
NL
 • AU
 • CA
 • CN
 • DE
 • JP
 • KR
 • NL
 • UK
 • US
 • MX

LEER IJSHOCKEYEN ALS EEN ECHTE CANADEES

Auteur: Jody Robbins

Main image

Pinnacle Hockey / John Price @johnpricephotography

 • Thumbnail
 • Thumbnail
 • Thumbnail
 • Thumbnail

Ik haal diep adem en neem de energie van alle fans in het stadion in me op voordat ik het ijs op stap. Na een paar rondjes over de baan krijg ik de puck toegespeeld. Ik grijp mijn stick wat steviger vast en mep de puck richting het net. In mijn hoofd hoor ik de commentator enthousiast schreeuwen: “En ze scoooort!”

Je kunt niet naar Canada komen en dan ijshockey aan je voorbij laten gaan, toch? Een optie is om de hoogtepunten van een wedstrijd op tv te kijken, maar het kan veel leuker. Zelfs als je niet kunt schaatsen, kun je met de puck in de weer bij Pinnacle Hockey in het pittoreske bergstadje Canmore, Alberta. Hier word je ingewijd in de geheimen en tradities van Canada’s favoriete sport, onder begeleiding van het team: de Canmore Eagles.

 

Achter de schermen

We beginnen in het Canmore Recreation Centre, waar we worden voorgesteld aan de spelers en coaches. Zij vertellen over de geschiedenis van de sport, de regels en het bijgeloof dat bij ijshockey hoort. Als we eenmaal onze uitrusting hebben getest en de basisregels van het spel snappen, staan we te trappelen om het ijs op te gaan.

De eerste stop is de kleedkamer van de spelers, waar we een peptalk krijgen – alle spelers hebben dat nodig voor de grote wedstrijd. Het is er opvallend netjes en het logo van het team is verwerkt in de vloerbedekking. Maar pas op! Ga niet op het logo staan, want dat betekent een boete en – als je er in gelooft – ook ongeluk voor het team. Vervolgens gaan we naar onze eigen kleedkamer, waar we ons in een volledige ijshockeyuitrusting hijsen. De leden van het Eagles-team helpen ons met de veters van onze schaatsen (waar is mijn vader als ik hem nodig heb?).

 

Actie op het ijs

Eindelijk, we mogen! Een aantal leden van onze groep spelen niet mee, maar kijken toe vanaf de tribune. We hebben fans! Oké, het zijn er een paar minder dan de 800 supporters die meestal aanwezig zijn bij Eagles-wedstrijden, maar er hangt toch een echte wedstrijdsfeer.

Ik krijg kippenvel als ik op het gladde ijs stap. Het is koud in de arena, maar dit zijn mijn zenuwen. Velen van onze groep hebben nog nooit op schaatsen gestaan, maar de spelers laten zien hoe ze moeten schaatsen en de puck moeten hanteren.

Na een paar voorzichtige rondjes op de baan verhoog ik mijn snelheid. Ik voel me onoverwinnelijk met de puck aan mijn stick. Ik zie mijn kans, schiet, en de puck komt zowaar in het net! Ik krijg high fives van teamgenoten én tegenstanders.

 

Een tandje erbij

Al eerder gespeeld? Dan wordt de lat wat hoger gelegd met oefeningen, zodat je een idee krijgt van de snelheid en skills die nodig zijn voor dit razendsnelle en hectische spel. Een aantal van onze teamgenoten gaan onderuit, maar dat leidt enkel tot hilariteit. Onze outfit is een echte pantserlaag en beschermt ons tegen het harde ijs.

Een professionele fotograaf maakt foto’s, zodat we bewijs van onze ijshockeycarrière aan vrienden en familie thuis kunnen laten zien (zouden we ook in de Hall of Fame komen?). Een officieel certificaat maakt het helemaal af.

Ik heb me nog nooit zo Canadees gevoeld als toen ik van het ijs stapte. Zoals de bekende Canadese ijshockeyer Wayne Gretzky ooit zei: “Je mist 100% van de kansen die je niet grijpt.” Hij heeft helemaal gelijk, dus waar wacht je nog op?

Populaire activiteiten
 • Schaatsen
Activiteitenaanbieders
Gerelateerde aanbiedingen

Alle aanbiedingen bekijkenMinder Weergeven