VOLG HET AVONTUUR: HONDENSLEEËN IN LAKE LOUISE

Auteur: Mhairri Woodhall

Mhairri is geboren in Hongkong en opgegroeid in Vancouver, maar woont inmiddels samen met haar man en dochtertje in Calgary. Familiereizen, luxereizen en culinaire uitstapjes zijn haar specialiteit, maar daarnaast verkent Mhairri graag haar nieuwe provincie. Zo voedt ze haar lust om eropuit te trekken en beleeft ze constant nieuwe avonturen om over te schrijven.

Website

Main image

  • Thumbnail
  • Thumbnail

Het is een onwerkelijk gevoel. Ik vind het zo spannend dat de wereld in slow-motion aan me voorbij lijkt te trekken. Ik zie de wolkjes van onze warme adem in de koude winterlucht. De vredige stilte van dit prachtige bos wordt alleen verstoord door de tred van de honden en het geluid van onze slee die door de harde bovenlaag van de sneeuw glijdt. De vaart zit er goed in en we glijden razendsnel en soepel langs de oevers van het Louisemeer.

Ik kijk mijn ogen uit. Banff National Park is een spectaculair natuurgebied en hondensleeën in de Canadese Rocky Mountains prijkte altijd al boven aan mijn verlanglijstje. Nadat we kennis hebben gemaakt met de husky’s van ons team weet ik het zeker: we hadden ons geen betere gidsen kunnen wensen.

Hondensleeën voor beginners

Hoewel mijn man Curt is opgegroeid met zowel husky’s als Alaskan-malamutes, ben ik niet bekend met zulke grote werkhonden. Om meer over de dieren te weten te komen, hebben we een introductie geboekt bij Kingmik Dogsled Tours, op loopafstand van het Fairmont Chateau Lake Louise. Zodra we in de buurt komen van Kingmik hoor ik al het opgewonden gejank, geblaf en gekef van de honden.

Onze sledehondendrijver Meghan heet ons welkom en stelt ons meteen voor aan de honden: Duff, Vargas, Moo, Growler, Trixie, Scoot. Meghan is als een trotse ouder die over elke hond wel iets weet te vertellen. Sommige honden zijn onverschrokken leiders, terwijl andere honden echte clowns zijn. Sommige honden denken zelfs dat het schoothondjes zijn en de ondeugende Tuff weet Curt te verleiden tot het spel ‘pak de handschoen’. We zijn meteen verliefd op dit onstuimige stel en we kunnen niet wachten tot onze les begint.

Kennismaking met hondensleeën

Eerst kruipen we in een warme slaapzak die op de hondenslee ligt. Meghan staat achter ons, klaar om te beginnen. Zodra de honden op scherp staan, worden ze stil. En daar gaan we. Deze honden hebben het enorm naar hun zin, en wij ook. Het is alsof we over het besneeuwde, kronkelige bospad vliegen, en ik durf te zweren dat onze slee op sommige momenten daadwerkelijk van de grond komt.

Al snel mogen wij de honden besturen. De rest van de introductie, die in totaal dertig minuten duurt, leiden we om en om de slee en het team. Aan het eind van de les zijn mijn wangen roze en doen mijn kaken pijn van het lachen. We hebben wel oren naar meer, en daarom boeken we meteen de Great Divide Tour van twee uur lang voor de volgende dag. Deze tocht is 16 km lang en brengt ons via de Kicking Horse Pass helemaal naar Yoho National Park.

De Great Divide Tour

Als we de volgende ochtend vertrekken, voel ik weer die bekende opwinding. We hebben nu meer ervaring als sledehondendrijvers en kunnen daardoor meer van de prachtige Canadese Rocky Mountains genieten. De blauwe hemel en heldere zon worden weerkaatst door de glinsterende ijskristallen in de lucht om ons heen. Soms neemt onze snelheid even af, zodat we veel adembenemende foto’s kunnen maken, maar ons team wil al snel weer verder rennen. We genieten van hun enthousiasme en houden ons stevig vast.

Populaire activiteiten
  • Hondenslee rijden
  • Winterwonderland
Activiteitenaanbieders
Gerelateerde aanbiedingen

Alle aanbiedingen bekijkenMinder Weergeven