EEN PAARDRIJVAKANTIE DOOR DE CANADESE ROCKY MOUNTAINS

Auteur: Travel Alberta

Main image

Ik streel de zachte, leren teugels in mijn handen en grijns als ik besef dat ik al na een uur comfortabel in mijn zadel zit. Mijn ontspannen grijze merrie Belle pauzeert terwijl ik over het ruige landschap tuur en zo veel mogelijk van de omgeving probeer te zien. Overdag prachtige vergezichten over de Canadese Rocky Mountains en ’s avonds overheerlijke maaltijden en knusse, verwarmde blokhutten: mijn eerste paardrijvakantie door de wilde natuur is niets minder dan spectaculair.

De geschiedenis van de Rocky Mountains komt tot leven

Terwijl Belle de snelheid van onze groep van 20 paarden braaf volgt, luister ik naar Tom, onze gids van Horseback Adventures Ltd. Hij legt uit hoe hij gids is geworden van paardrijtochten door de natuur en zo het stokje van zijn vader heeft overgenomen, die het bedrijf op zijn beurt in 1955 had overgenomen van pionier en ontwikkelaar Fred Brewster. Tom geeft al sinds 1979 rondleidingen en heeft de schatten van Solomon Creek Wildland Park gedeeld met zowel groentjes als doorgewinterde ruiters.

Van alle gemakken voorzien

Als je Alberta altijd al te paard hebt willen verkennen, maakt het niet uit of je wel of geen ervaring hebt. Voor onze groep bood de vierdaagse Real West Horseback Cabin Vacation de perfecte combinatie van avontuur en comfort, dankzij de warme douches, verwarming en elektriciteit. Onze tocht door naaldbossen naar de top van Paradise Ridge, aan de rand van Jasper National Park, was precies wat we ervan verwachtten. Het avontuur werd aangevuld door de onweerstaanbare kameraadschap onder echte cowboys, die verhalen vertelden rondom een knisperend kampvuur, waarna we elke avond heerlijk in onze comfortabele bedden in een diepe slaap vielen.

Een genot voor de zintuigen

Ik beweeg zachtjes op het ritme van Belles kalme tred en laat me betoveren door de geur van de wilde bloemen die zachtjes wiegen in de wind. Kersenrode castilleja’s, het zonnige, gele valkruid, lavendelkleurige klavers en roze met witte vrouwenschoentjes bedekken de door de zon verlichte weiden.

De stoet wordt geleid door Tom en bestaat uit twee paardenverzorgers, een kok en tien deelnemers, en al snel stoppen we voor een hartige picknicklunch terwijl we uitkijken over de rivier de Solomon. Zes lastpaarden dragen de ingrediënten voor een warm ontbijt en diverse maaltijden, zoals lasagne, chili-con-carne en zelf bereid braadvlees.

Ons schema is eenvoudig: paardrijden, eten, slapen, eten, paardrijden, en ga zo maar door.

De volgende ochtend worden we wakker van de geur van verse koffie en bacon en ik kan niet wachten om weer in het zadel te stijgen.

Populaire activiteiten
  • Paardrijden
  • Unieke verblijfopties
  • Tours langs bezienswaardigheden
Activiteitenaanbieders
Gerelateerde aanbiedingen

Alle aanbiedingen bekijkenMinder Weergeven