Deze website maakt gebruik van cookies om je een betere online ervaring te bieden. Door deze website te gebruiken of deze melding te sluiten, ga je akkoord met ons cookiebeleid.
NL
  • AU
  • CA
  • CN
  • DE
  • JP
  • KR
  • NL
  • UK
  • US
  • MX
Pinnacle Hockey

Leer hockeyen als een echte Canadees

Jody Robbins

Travel Alberta

Sep 26, 2017 - Leestijd 3 minuten

Ik haal diep adem en absorbeer de energie van de fans in het stadion voordat ik het ijs op glijd.

Na een paar rondjes op de baan krijg ik de puck toegespeeld. Ik verstevig mijn grip op de stick, geef een slinger in de richting van het net en stel me voor hoe de commentator zegt: “Ze schiet, ze scoort!”

Bij een bezoek aan Canada kun je niet om ijshockey heen. En de samenvatting op tv is toch niet hetzelfde als de reallife-experience. Zelfs als je niet kunt schaatsen, kun je toch van het spel proeven door de schaatsen onder te binden bij Pinnacle Hockey in het pittoreske bergstadje Canmore. Bij de Canmore Eagles leren deelnemers alle ijshockeygeheimen. Ook vertelt de elitegroep hockeyers alles over het bijgeloof rond Canada’s favoriete sport.


Achter de schermen

Pinnacle Hockey

Voor ijshockey is veel uitrusting nodig en daardoor wordt er veel tijd doorgebracht in de kleedkamer. Dat betekent volop gelegenheid om te ‘bonden’ met teamgenoten, voor peptalks van coaches en om uit te vogelen hoe alles werkt.

John Price

Eerst worden we in het Canmore Recreation Centre voorgesteld aan de spelers en de coaches. Zij vertellen ons over de geschiedenis van de sport, de regels en het bijgeloof. Zodra we onze uitrusting gecontroleerd hebben en de basisregels erin zitten, zijn we klaar om het ijs op te gaan.

We gaan eerst naar de kleedkamer van de spelers, waar we een peptalk krijgen. Die hebben alle spelers nodig voor ze aan een belangrijke wedstrijd beginnen. Het is er verrassend netjes, met tapijt waarin het logo van het team verweven zit. Maar pas op! Als je erop gaat staan, krijg je een boete en breng je, volgens het bijgeloof, het team ongeluk. Daarna gaan we onze eigen kleedkamer in, waar we ons in volledige hockeyuitrusting hijsen. Leden van het Eagles-team helpen ons bij het onderbinden van onze schaatsen (waar is mijn vader als ik hem nodig heb?).

Actie Op Het Ijs

Pinnacle Hockey

Bij Pinnacle Hockey staan echte coaches en spelers klaar om de deelnemers de beginselen van het spel te leren. De eerste stap is de belangrijkste: blijven staan.

John Price

Dan kan de wedstrijd eindelijk beginnen! Een deel van onze groep bekijkt de wedstrijd vanaf de zijlijn. We hebben fans! Toegegeven, het zijn er minder dan de 800 supporters die doorgaans naar wedstrijden van de Eagles komen, maar de sfeer is even zinderend.

Er gaat een rilling door me heen als ik het gladde ijs op stap. Het is fris in het stadion, maar ik weet dat dit van de zenuwen is. Velen in onze groep hebben nog nooit op het ijs gestaan. De spelers laten de beginnelingen zien hoe ze moeten schaatsen en met de puck moeten omgaan.

Na een paar voorzichtige rondjes over de baan voer ik mijn snelheid op. Een ongekend gevoel van vrijheid maakt zich van mij meester terwijl ik de puck voortbeweeg over het ijs. Ik raap al mijn moed bij elkaar, haal uit en sla de puck zowaar het net in! Overal worden high fives uitgedeeld.

Al eerder gespeeld? Dan leggen ze de lat hoger met wat oefeningen. Zo krijg je een idee van de snelheid en de vaardigheden die je nodig hebt voor dit razendsnelle spel. Er zijn een paar valpartijen in ons team, maar die lopen allemaal goed af. Onze uitrusting beschermt ons als een modern harnas.

Een professionele fotograaf maakt foto’s, zodat we thuis bewijs van onze ijshockeycarrière kunnen laten zien (zouden we ook in de Hall of Fame komen?). Een officieel certificaat maakt het helemaal af.

Ik heb me nog nooit zo Canadees gevoeld als toen ik van het ijs stapte. De beroemde Canadese hockeyspeler Wayne Gretzky zei ooit: “Je mist 100 procent van de slagen die je niet maakt.” Hij heeft gelijk. Waar wachten we op?


Activiteitenaanbieders
Gerelateerde aanbiedingen

Alle aanbiedingen bekijkenMinder Weergeven